revoxy 8 Lehká hyperbarická komora

kyslíkové terapie
k pronájmu
k prodeji

Kyslík, i když je obsazen v ovzduší, přibližně pouze jednadvaceti procenty, je pro zdraví a život naprosto nezbytnou součástí. Díky životu ve městech zamořených smogem, uspěchané době a stresu se nám však kyslíku nedostává v takové míře (Hypoxie), která by odpovídala nárokům zdravého lidského organismu. Hyperbarická (přetlaková) kyslíková terapie (jinak též hyperbarická oxygenoterapie - HBO), díky své technologii, působí reversivně. Negativní patologické vlivy Hypoxie nejen preventuje, ale především odstraňuje. Jedná se o nejnovější trend péče o zdraví a krásu.

REVOXY 8

Co vás čeká

Pobyt v komoře je maximálně příjemný a komfortní. Někteří klienti již po prvním sezení pociťují úlevy od bolestí a zejména vnímají odlehčení hlavy od starostí a stresu.

Do komory lze vstupovat v oblečení. Doporučujeme volný, pohodlný oděv. Před vstupem si sundáte boty, šperky a jakékoli ostré předměty. Ženám doporučujeme, aby do komory nevstupovaly v nylonových punčochách, které mohou v některých případech vyvolat pocit klaustrofobie.

Podle typu komory probíhá terapie v leže, anebo v sedě (v polosedě).  Pobyt uvnitř je srovnatelný s pobytem v malém, jednomístném, stanu. Přes průhledy je do komory přiváděno světlo a navíc lze komunikovat s obsluhou.

Poté co komoru zazipuji, zapnu vzduchový kompresor a kyslíkový koncentrátor. Jakmile se komora roztáhne na svou plnou velikost (cca 3 minuty), začne se tlakovat až na konečných 1,3 ATA (cca další 3 minuty). Během tlakování komory vám může zalehnout v uších v důsledku změny tlaku. Pocity v uších se dají přirovnat s pocity při vzlétání letadla a jednoduše se dají překonat opakovaným žvýkáním, nebo zívnutím. Jinak byste neměli pociťovat žádné další změny. V průběhu tlakování může také dojít lehce k navýšení teploty. Po dosažení maximálního tlaku začne přetlakový ventil postupně odvádět teplejší vzduch z komory a teplota se stabilizuje. Nyní už můžete spát, meditovat, číst si, sledovat film, poslouchat hudbu apod.

Po ukončení terapie, která trvá obvykle 1-2 hodiny, se komora vypne a otevřením vzduchového vypouštěcího ventilu se komora odtlakuje. Tlak se postupně sníží z 30 kPa na 0 kPA. Proces odtlakování nesmí trvat méně než 5 minut. V opačném případě se uživatel vystavuje riziku bolesti v uších nebo dekompresní nemoci. Zip lze rozepnout až poté, co hodnota tlaku klesne na 0 kPa.

V případě náhlé nevolnosti, ve výjimečných případech, lze komoru vypustit pomoci bezpečnostního ventilu. Nicméně právě z důvodu možnosti vzniku dekompresní nemoci se to nedoporučuje.

 

Spolupracujeme s:

Revoxy 8

Novodvorská 3060, 738 01 Frýdek- Místek

sídliště Slezská, zdravotní středisko, 1.patro

 

Tel.: +420 731 103 950

E-mail: info@revoxy8.cz

© 2020 Revoxy 8
Created by eABM s.r.o.